Zmarł książę Mikasa – najstarszy członek rodziny cesarskiej

książę Mikasa - japonia-info.pl

Książę Mikasa (三笠), najmłodszy brat poprzedniego cesarza – Shōwa (昭和), zmarł 27 października br. w wyniku nagłego zatrzymania krążenia. W grudniu tego roku skończyłby 101 lat.

Mikasa zmarł w wyniku zatrzymania krążenia będącego następstwem powikłań zapalenia płuc, które przechodził. W chwili śmierci był nie tylko najstarszym żyjącym członkiem japońskiej rodziny cesarskiej, ale również najstarszym żyjącym przedstawicielem rodzin panujących na świecie.

Wciąż żyje małżonka księcia, księżna Yuriko (百合子).

Krótką biografię księcia przytaczałam przy okazji notki o jego setnych urodzinach.

ikona wpisu: Rekishi-JAPAN – Praca własna, Domena publiczna, Wikipedia [przycięto]


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
thirteen + 3 =