„Trójka – jesteśmy połączeni” w Tokio

Trójka – jesteśmy połączeni - japonia-info.pl

Nie tylko sushi, manga i pagody, czyli „Trójka – jesteśmy połączeni” w Tokio

– Tokio to największa metropolia na świecie. To tu parasolki mają swoje własne szatnie, zamykane na kluczyk, a ulice rozświetlają kolorowe neony z postaciami z komiksów. To tu, żeby przyjąć od kogoś prezent najpierw trzeba odmówić, a potem trzy razy podziękować. W powietrzu unosi się zapach curry, na ulicach słychać brzęczenie cykad, a w niektórych kawiarniach jedzenie podają roboty – mówi Agnieszka Szwajgier, której relacji ze stolicy Japonii będzie można posłuchać w Trójce, niemal przez cały dzień, już w najbliższą w środę, 18 kwietnia.

Trójka – jesteśmy połączeni - japonia-info.plDziennikarze z ul. Myśliwieckiej kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu „Trójka – jesteśmy połączeni”. A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość – zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej „egzotycznych” miast. Kolejnym miejscem, które odwiedzi Program 3 Polskiego Radia będzie Tokio.

– Co Japończycy sądzą o abdykacji cesarza Akihito? Jak nie zgubić się w mieście, w którym nie ma adresów a także, dlaczego przy poznawaniu nowej osoby koniecznie trzeba mieć ze sobą firmową wizytówkę? O tym wszystkim opowiem na antenie Trójki – dodaje Agnieszka Szwajgier.

Reporterka Programu 3 Polskiego Radia przedstawi również najważniejsze atrakcje turystyczne miasta, opowie o lokalnej kuchni (ale nie tylko o sushi) i poszuka polskich tropów w stolicy Japonii.

Relacji tych będzie można posłuchać w środę 18 kwietnia w porannym i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” oraz audycji „Do Południa” – o godz. 6:40, 7:40, 10:30, 16:20 i 17:20.

Akcja „Trójka – jesteśmy połączeni” realizowana jest od 2016 roku – przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, Wenecję, Tel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-Napokę, Kaliningrad, Nowy Jork, Berlin oraz Chicago.

ilustracje: (c) materiały prasowe Polskiego Radia S.A.


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
six + five =