Nauka japońskiego – jak skutecznie wykorzystać dobrodziejstwa internetu

nauka japońskiego - jak skutecznie wykorzystać dobrodziejstwa internetu = japonia-info/pl

Nauka japońskiego – jak skutecznie wykorzystać dobrodziejstwa internetu. Dziś piąta, ostatnia część mini-poradnika skutecznej nauki japońskiego. Wiecie już, jak zaplanować sobie naukę, jak uczyć się słówek, co sobie odpuścić podczas nauki kanji i dlaczego nie należy pomijać gramatyki. No to dziś porozmawiamy, jak sobie ułatwić życie jeszcze bardziej. Doprawdy, żyć w dobie internetu i nie korzystać z niego w celach edukacyjnych to ósmy grzech główny.

Nauka japońskiego – jak skutecznie wykorzystać dobrodziejstwa internetu?

Poniżej znajdziecie listę stron i kanałów, które w mojej subiektywnej ocenie, warto wziąć pod uwagę rozpoczynając naukę japońskiego.

SŁOWNIKI:

CZYTANIE:

SŁUCHANIE:

KANJI:

RÓŻNOŚCI:

Znacie inne miejsca w sieci godne polecenia? Dopisujcie w komentarzach – niech baza rośnie. A o apkach na telefony porozmawiamy kiedyś w innym wpisie :-)

ikona wpisu: mdid / CC BY [przycięto]


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.2 Komentarze

 1. Dla początkujących i średnio zaawansowanych polecam [1]”NEWS WEB EASY”:

  「NEWS WEB EASY」は、小学生・中学生のみなさんや、日本に住んでいる外国人のみなさんに、わかりやすいことばでニュースを伝えるウェブサイトです。

  Bardziej zaawansowanych może zainteresować [2]”TBS NEWS”.

  Oba site’y oferunją bieżące wiadomości z Japonii w wersji audio/wideo i transkrypcję tekstu wiadomości w formie tekstowej.

  [1]http://www3.nhk.or.jp/news/easy/
  [2]http://news.tbs.co.jp/sp/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
eight + eight =