Najpopularniejsze artykuły 2016 r.

japonia-info.pl

Oto 10 Waszych ulubionych artykułów – to czytaliście najchętniej w 2016 r.:

  1. Japońskie święta państwowe – to obecnie 16 dni wolnych od pracy; jeżeli święto przypada w niedzielę, następujący po nim poniedziałek jest dniem wolnym (zgodnie z zasadą „happy monday”.
  2. Kwiaty – hana – słówka japońskie – jak jest po japońsku „szarotka”?
  3. Japońskie symbole narodowe – flaga, hymn i godło Japonii – wiedzieliście, że Japonia nie posiada oficjalnego godła narodowego?
  4. Yōkai – japońskie istoty nadprzyrodzone – dziwadła japońskie stanowią kategorię bardzo liczną i niezwykle urozmaiconą.
  5. Mity na temat języka japońskiego – oczywiście, każdy z tych mitów jest stuprocentową prawdą, jeśli należycie do odłamu martyrologicznego ;-)
  6. Śmieszne wyrazy po japońsku – bo śmiech to zdrowie.
  7. Japońskie przesądy dotyczące pecha – każdy, kto chodzi po tatami w nowych butach, a następnie wychodzi w nich na ulicę, prosi się o… kłopoty w pracy.
  8. Tradycyjny japoński makijaż; cz. 1 – przez większość japońskich dziejów modna była bardzo jasna twarz, wygolone brwi, poczernione zęby i małe czerwone usta.
  9. Ślub w Japonii –  tradycyjny shintoicki „ślub przed bogami”, czyli shinzen-kekkon (神前結婚) jest to wymysł stosunkowo młody; pierwszy znany przepis prowadzenia takiej ceremonii pochodzi z 1872 r.
  10. Japońskie urban legends, cz.1 – słyszeliście o przeklętej reklamie Kleenex?

Miłej lektury (^_^)

ikona wpisu: Zeyus Media / CC BY 2.0 [przycięto]


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
seventeen − eleven =