Momijigari

momijigari - japonia-info.pl

Jesień to w Japonii czas czerwieniących się liści momiji, czyli klonu (palmowego). Istnieje ponad 300 odmian ozdobnych tej rośliny, a Japończycy z chęcią podziwiają każdej jesieni słynne widoki i ogrody, których momiji są ozdobą.

Momijigari (紅葉狩: momiji „klon” + kari „polowanie”), to jesienny odpowiednik hanami (花見), czyli podziwiania kwitnących wiśni. Momijigari polega na odwiedzaniu miejsc, które szczególnie słyną z pięknie czerwieniących się klonów. Miejsca takie to nie tylko mniej lub bardziej znane ogrody, ale również parki oraz lasy, nawet te znajdujące się z dala od cywilizacji. Co roku programy meteorologiczne i strony poświęcone turystyce publikują rankingi najbardziej godnych odwiedzenia lokalizacji oraz terminy, w których przypadnie w danym miejscu szczyt kōyō (紅葉), czyli „sezonu klonowego”.

momijigari - japonia-info.pl

zobacz też:

ikona wpisu: Imahinasyon PhotographyCC BY [przycięto]
mapa momijigari: (c) japonia-info.pl


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
nine − 3 =