Japońskie makaki mają złe wyniki badań krwi

japońskie makaki - japonia-info.pl

Japońskie makaki zostały niedawno poddane badaniom krwi. Badania te wykazały, że małpy mają obniżony poziom krwinek białych i czerwonych. Część naukowców uważa, że stan ten jest jednym ze skutków wydarzeń w Fukushimie.

Naukowcy porównali próbki krwi pobrane od 61 makaków żyjących w promieniu 70 km elektrowni w Fukushimie i 31 makaków z półwyspu Shimokita (ponad 400 km od Fukushimy). U małp z Fukushimy, oprócz zmniejszonej liczby krwinek, wykryto też niski poziom radioaktywnego cezu. Pierwiastka tego nie wykryto u małp z Shimokity.

ikona wpisu: YbliebOwn work, CC BY-SA 3.0, Wikipedia [przycięto]


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
two × two =