Japonia. Opracowano liczącą 12 tys. stron biografię cesarza Hirohito

biografia Hirohito - japonia-info.pl

Japońska Agencja Dworu Cesarskiego opracowała liczącą 12 tysięcy stron biografię cesarza Shōwa (Hirohito, 1901-1989). Całość ma składać się z 61 tomów i będzie sukcesywnie wydawana przez pięć lat (od marca 2015 r.).

W biografii podkreślono, że cesarz bardzo przeżywał fakt, iż nie zdołał zapobiec przystąpieniu Japonii do II wojny światowej oraz że w lipcu 1941 r. przestrzegał przed atakiem na Stany Zjednoczone, uważając, iż będzie to dla jego kraju „wojna autodestrukcyjna”. Przytoczono również m.in. słowa generała MacArthura który uważał, że Hirohito był zakładnikiem militarystów i nie ponosi odpowiedzialności za wybuch wojny.

Prace nad biografią rozpoczęto rok po śmierci cesarza (1990 r.), koszt przedsięwzięcia to, jak dotąd, blisko 2 mln USD (200 mln JPY).

ikona wpisu: This image is available from the United States Library of Congress‚s Prints and Photographs division under the digital ID cph.3a40859. [przycięto]


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
15 − two =