Japonia doświadcza rekordowych upałów

upały w Japonii - japonia-info.pl

Japonia doświadcza niespotykanych upałów. Japońska Agencja Meteorologiczna wydała w piątek dla większości prefektur ostrzeżenia, w których przestrzega przed nadciągającą falą niezwykłych upałów.

Już teraz lato w Japonii zaliczane jest do najgorętszych w historii. W całym kraju temperatury przekraczają 25 stopni Celsjusza, w większości prefektur przekraczając 30, a nawet zbliżając się do 40. Agencja Meteorologiczna ostrzega, że tak wysokie temperatury, połączone z silnym nasłonecznieniem, zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia udarów i innych dolegliwości, w tym zasłabnięć, omdleń, zaostrzenia się chorób serca i niewydolności oddechowych.

Co ciekawe, bazując na doświadczeniach wynikających z obserwacji cykli pogodowych związanych z El Niño (anomalia pogodowa, polegająca na utrzymywaniu się ponadprzeciętnie wysokiej temperatury na powierzchni wody w strefie równikowej Pacyfiku), Agencja prognozowała, że tegoroczne lato w Japonii będzie charakteryzować się przeciętnymi a być może nawet chłodnymi temperaturami.

Niezwykłe tego roczne lato poprzedzone zostało w Japonii równie niezwykłą zimą, podczas której wiele rejonów doświadczyło znacznie wyższych niż przeciętnie opadów śniegu.

ikona wpisu: Mark Jensen / CC BY-SA 2.0 [przycięto]


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
eleven + seventeen =