Dlaczego Japonia?

japonia - japonia-info.pl

Dlaczego Japonia? Dlatego, że jest niesamowita i niezwykła. Co dzień można znaleźć coś nowego, bo Japonia nieustannie inspiruje. Mam nadzieję, że japonia-info.pl będzie dla Was solidną dawką informacji nt. tego kraju. 

Kraj Kwitnącej Wiśni zawsze miał w sobie jakąś magię. To miejsce tak różne od reszty świata, że niektórzy powątpiewali nawet w jego autentyczność, np. Oscar Wilde napisał:

Tak naprawdę cała ta Japonia jest czystym wymysłem. Nie ma ani takiego kraju ani takich ludzi.

Nigdzie indziej nie doświadczycie tylu zdziwień i zaskoczeń, a będą one tym większe, że przecież nie jest to kraina leżąca po ciemnej stronie Księżyca, tylko jedno z cywilizowanych, zamożnych państw, które praktycznie codziennie pojawia się w mediach. A jednak…

Sądzisz, że Japonia nie ma przed Tobą tajemnic, że dużo o niej wiesz? Błąd (^_^) Przeciętny Europejczyk wie co to manga i anime, jadł sushi, widział kanji, próbował sake i może przymierzał kimono. I oczywiście wszyscy wiedzą, że Japończycy są uprzedzająco uprzejmi i dużo pracują w bardzo wysokich biurowcach. W wolnych chwilach – obowiązkowo podchmieleni sake i ubrani w yukaty – składają w towarzystwie gejsz origami, siedząc w gorącym źródle (onsen) pod kwitnącą wiśnią (sakura). A nie dość szybką obsługę poganiają samurajskimi krzykami, którym towarzyszy wymachiwanie mieczem. Prawda (-_^) ? No, mają jeszcze trzęsienia ziemi, ale wszystko inne jest kawaii (oprócz zapaśników sumo, choć to w sumie kwestia gustu).

Brzmi znajomo? Pewnie, że tak!

A czy wiesz, że to ojczyzna pierwszych na świecie glinianych garnków i pierwszej powieści, że Japonki nie są wcale zahukanymi podnóżkami swoich mężów, dlaczego to kraj, w którym jest więcej jest wyznawców różnych religii niż obywateli i czym są (i do czego służą) klasyfikatory?

Zapraszam do wspólnego odkrywania Japonii od tych mniej popularnych – ale nie mniej fascynujących – stron; przede wszystkim języka, kultury.

Kiedy to, co dzieje się na naszych oczach, wywołuje całkiem mylne pogłoski, zdarza się tak tym bardziej w kraju leżącym za ośmioma warstwami białych chmur.

Ueda Akinari

IRASSHAIMASE!

ikona wpisu: (c) japonia-info.pl


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
13 + nine =