W 1971 r. japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznało, że cesarz nie potrzebuje paszportu

cesarz nie potrzebuje paszportu - japonia-info.pl

Jak wynika z niedawno odtajnionych akt, w 1971 r. japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznało, że cesarz nie potrzebuje paszportu, aby móc odbywać podróże zagraniczne.

Powodem przyjęcia takiego stanowiska był fakt, że „byłoby niewłaściwe wydawanie cesarzowi i cesarzowej takiego dokumentu”, ponieważ zawiera on prośbę japońskiego szafa MSW o umożliwienie posiadaczowi swobodnego podróżowania. W dokumencie czytamy również, że byłoby również wysoce niewłaściwe zmuszanie cesarza – jako konstytucyjnego symbolu Japonii – do poddawania się procedurom wizowym i imigracyjnym, jakby był zwykłym obywatelem.

ikona wpisu: Muttley – Self-published work by Muttley, Public Domain, Wikipedia [przycięto]


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
16 − three =