Azja Restaurant Week(end)

Portal japonia-info.pl i nasz facebookowy fanpage – Japonia.Nihon – objęły patronatem mediowym Azja Restaurant Week(end).

Najbliższa edycja Azja Restaurant Week(end) 2016 już od 5 do 8 lutego w Warszawie! Wezmą w niej udział najlepsze restauracje z kuchnią Azji i Pacyfiku w stolicy oraz najciekawsze organizacje i instytucje na co dzień zajmujące się orientalną kulturą.

Zainteresowanie kulturą Dalekiego Wschodu kwitnie w Warszawie. Coraz więcej osób fascynuje się bogatymi i wyjątkowymi tradycjami Azji, także tymi związanymi z kulturą wspólnego przebywania przy stole i jedzenia. W Stolicy powstają kolejne japońskie, koreańskie, chińskie, wietnamskie, nepalskie, czy jemeńskie restauracje, a każda z nich odsłania nową, nieznaną dotąd jakość. Mieszkańców Warszawy zachwyciła feeria niezwykłych miejsc oraz smaków i kolorów Azji. Istotne jest także to, że szefowie kuchni w nowych, orientalnych konceptach coraz pełniej pokazują azjatyckie poszanowanie dla tradycji i lokalnego warsztatu gotowania, sprawiając, że jedząc w wielu warszawskich Restauracjach można się poczuć niczym na Dalekim Wschodzie. Podczas Festiwalu zjeść
będzie można m.in. wyjątkowe rameny, nowoczesne interpretacje sushi, koreańskie bento, czy aromatyczne indyjskie curry.

Na krótko przed startem wiosennego, pełnowymiarowego Festiwalu, mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję spróbowania wyjątkowego, trzydaniowego azjatyckiego doświadczenia restauracyjnego (przystawka, danie główne, deser) w festiwalowej cenie 39 zł, czyli znacznie poniżej codziennej ceny takiego menu. Wcześniejsze Rezerwacje stolików w najlepszych restauracjach kuchni Azji i Pacyfiku są już dostępne na stronie www.restaurantweek.pl Obok wizyt w wyjątkowych azjatyckich restauracjach, organizatorzy zapraszają do udziału w interesujących wydarzeniach pokazujących Azję „od stołu i kuchni”, czyli targach kulinarnych Azja Restaurant Week Food Fest, wykładach, warsztatach fermentacji, projekcjach filmowych oraz innych wydarzeniach przybliżających fascynujący świat azjatyckiej kultury przebywania razem i jedzenia.

Azja Restaurant Week(end) 2016 to już piąta edycja Festiwalu Restaurant Week, którego misją jest przybliżanie gościom rosnącej polskiej sceny restauracyjnej. W dotychczasowych wydarzeniach wzięło udział już w sumie 86.746 gości oraz 202 restauracje, które wydały 260 238 festiwalowych dańTrochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
four × five =