2017 – top 10 wpisów

top 10 2017 - japonia-info.pl

Oto 10 Waszych ulubionych artykułów – to czytaliście najchętniej w 2017 r.:

  1. Japońskie święta państwowe – to obecnie 16 dni wolnych od pracy; jeżeli święto przypada w niedzielę, następujący po nim poniedziałek jest dniem wolnym (zgodnie z zasadą „happy monday”.
  2. Śmieszne wyrazy po japońsku – dlaczego japoński może być śmieszny?
  3. Kwiaty – hana – słówka japońskie – jak po japońsku będzie „szarotka”?
  4. Japońskie symbole narodowe – flaga, hymn i godło Japonii  – wiedzieliście, że Japonia nie posiada oficjalnego godła narodowego?
  5. Jak skutecznie nauczyć się kanji – nauczyć się znaków to żadna sztuka, ale jak nauczyć się ich tak, żeby ta nauka nie była sztuką dla sztuki?
  6. Czy japoński jest trudny? – oczywiście, w końcu to najtrudniejszy język świata ;-)
  7. Yōkai – japońskie istoty nadprzyrodzone – dziwadła japońskie stanowią kategorię bardzo liczną i niezwykle urozmaiconą.
  8. Ślub w Japonii –  tradycyjny sintoicki „ślub przed bogami”, czyli shinzen-kekkon (神前結婚) jest to wymysł stosunkowo młody; pierwszy znany przepis prowadzenia takiej ceremonii pochodzi dopiero z… 1872 r.
  9. Mity na temat języka japońskiego – oczywiście, każdy z tych mitów jest stuprocentową prawdą, jeśli należycie do odłamu martyrologicznego ;-)
  10. Klasyfikatory japońskie – dla tych, którzy chcą coś policzyć
ikona wpisu: snappa.io


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
four × three =