Yaskawa – japoński producent robotów otworzył oddział we Wrocławiu
W piątek, 13 maja firma Yaskawa otworzyła biuro we Wrocławiu, na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego. Będzie tam zatrudnionych kilkanaście osób. Przedstawicielstwo będzie zajmować się sprzedażą i serwisem oraz zapewniać klientom wsparcie techniczne i organizować dla nich Szkolenia. Otwarcie biura ma związek z planami rozwoju sprzedaży na rynku polskim. Nie bez wpływu pozostawała też lokalizacja samego Wrocławia i jego skomunikowanie z resztą Europy. Firma zainwestowała w oddział 1,2 mln PLN.

Yaskawa jest przede wszystkim producentem robotów przemysłowych. Już w tej chwili na terenie naszego kraju pracuje ponad 800 ich wyrobów. Firma dostarcza też elementy potrzebne do obsługi tych robotów, np. sterowniki czy panele operatorskie. Cały proces produkcyjny przebiega w Japonii, jednakże przedsiębiorstwo posiada na całym świecie swoje przedstawicielstwa (łącznie 60).

Firma powstała w 1915 r. Została założona przez Yasukawę Keiichirō. Jej główna siedziba znajduje się w Kitakyūshū (pref. Fukuoka). W 2013 r. zaraportowała 3,5 mld USD przychodów i ponad 160 mln USD zysku. Jest notowana na giełdach w Fukuoce i w Tokio.

ikona wpisu: momentimedia via Foter.com / CC BY-NC-ND


Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz - żadne z pól nie jest obowiązkowe, więc nie wpisuj maila (prace nad usunięciem tego okienka trwają). Jednak, oprócz treści, podpis by się przydał, żeby było wiadomo, kto komu odpowiada ;-) Komentarze są moderowane ręcznie, czyli pojawią się, jak tylko kliknę "opublikuj".