Yaskawa – japoński producent robotów otworzył oddział we Wrocławiu
W piątek, 13 maja firma Yaskawa otworzyła biuro we Wrocławiu, na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego. Będzie tam zatrudnionych kilkanaście osób. Przedstawicielstwo będzie zajmować się sprzedażą i serwisem oraz zapewniać klientom wsparcie techniczne i organizować dla nich Szkolenia. Otwarcie biura ma związek z planami rozwoju sprzedaży na rynku polskim. Nie bez wpływu pozostawała też lokalizacja samego Wrocławia i jego skomunikowanie z resztą Europy. Firma zainwestowała w oddział 1,2 mln PLN.

Yaskawa jest przede wszystkim producentem robotów przemysłowych. Już w tej chwili na terenie naszego kraju pracuje ponad 800 ich wyrobów. Firma dostarcza też elementy potrzebne do obsługi tych robotów, np. sterowniki czy panele operatorskie. Cały proces produkcyjny przebiega w Japonii, jednakże przedsiębiorstwo posiada na całym świecie swoje przedstawicielstwa (łącznie 60).

Firma powstała w 1915 r. Została założona przez Yasukawę Keiichirō. Jej główna siedziba znajduje się w Kitakyūshū (pref. Fukuoka). W 2013 r. zaraportowała 3,5 mld USD przychodów i ponad 160 mln USD zysku. Jest notowana na giełdach w Fukuoce i w Tokio.

ikona wpisu: momentimedia via Foter.com / CC BY-NC-NDBądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz