Pięć „japońskich” blogów, do których lubię zaglądać
akaneko - japonia-info.pl

Blogi o Japonii to jedna z moich ulubionych lektur. Jestem nieuleczalną japonistką, więc w chwilach wolnych od pracy i pisania dla Was najchętniej czytam rzeczy związane z Japonią. Dziś przedstawię Wam pięć linków – pewnie je znacie, ale jeśli jednak któryś widzicie pierwszy raz w życiu, koniecznie dodajcie go natychmiast do zakładek.

A zatem – blogi o Japonii, moje top 5:

Jugyouchuu

O tym co dzieje się w trakcie zajęć z japońskiego

http://jugyouchuu.blogspot.com/

Każdy poszukujący smaczków w języku japońskim powinien zaglądać do Jugyouchuu jak najczęściej. Uwielbiam cykl „Słowo na na niedzielę” – za dobór słówek, z sposób ich prezentacji i za pasję bijącą z każdego wyrazu we wpisie. Autorka, wykładowczyni na krakowskiej japonistyce, dzieli się też z czytelnikami zabawnymi historyjkami z prowadzonych przez siebie zajęć, opisując potyczki studentów z japońskim. Robi to z taką życzliwością i wyrozumiałością, że naprawdę miło poczytać.

Dodatkową zaletą bloga są piękne ilustracje tworzone własnoręcznie przez Autorkę (również ta, będąca okładką niniejszego wpisu – dziękuję za pozwolenie na wykorzystanie :-) ).

Japonia na bakier

Coś mnie interesuje, to być może kogoś również…

https://ayasugi.wordpress.com/

Blog Japonki mieszkającej w Tokio. Niezwykły, bo pisany po polsku. Autorka pisze o Japonii, o różnicach kulturowych między Japonią a Polską, o języku japońskim itp. Wpisy są tym bardziej interesujące, że traktują zazwyczaj o rzeczach nie opisywanych w polskim internecie. Szukacie prawdziwych ciekawostek dotyczących Japonii – zajrzyjcie do tego bloga.

Półka z kulturą

http://jaroslawd.blogspot.com/

Recenzje, recenzje, recenzje… Jeśli zastanawiacie się, czy warto przeczytać jakąś pozycję związaną z Japonią, to Autor już ją dla Was zrecenzował :-) No, może nie każdą, ale sporo. Do tego recenzje pisane są lekko, więc przyjemnie się je czyta. Dla tych, którzy nie lubią monotonii dobra wiadomość – Autor nie skupia się wyłącznie na Japonii i zwraca też uwagę na inne wydawnictwa warte choćby przejrzenia.

Gaijin w podróży

http://www.gaijinwpodrozy.pl/

Strona o podróżowaniu, pasji i spełnianiu marzeń. Autor od 2013 co roku podróżuje do Japonii. Na swoim blogu  blogu opisuje rzeczy warte zobaczenia, ciekawe, inspirujące. Podaje przy tym mnóstwo przydatnych informacji, dzięki którym osoby planujące wyjazd do Japonii zaoszczędzą sporo czasu i stresu.

Puls Azji

http://pulsazji.pl/

Świeżynka. Nie jestem do końca pewna, czy jest to jeszcze blog w ortodoksyjnym tego słowa znaczeniu, czy już nie. A może serwis ten nigdy nie miał nim być? Mniejsza o to. Ważne, że jest to miejsce pełne aktualności z Azji, w tym z Japonii. Wartościowe treści: informacje, analizy i komentarze przygotowują pracownicy, absolwenci i studenci Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

ikona wpisu: JugyouchuuBądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz