Sądzisz, że Japonia nie ma przed Tobą tajemnic, że dużo o niej wiesz? Nieprawda (^_^)

Przeciętny Europejczyk wie co to manga i anime, jadł sushi, wie, że Japończycy piszą „krzaczkami”, są uprzedzająco uprzejmi i dużo pracują w bardzo wysokich biurowcach. W wolnych chwilach – obowiązkowo mocno podchmieleni sake i ubrani w kimono albo choćby yukaty – składają w towarzystwie gejsz origami, siedząc w gorącym źródle pod kwitnącą wiśnią. A nie dość szybką obsługę poganiają samurajskimi krzykami, którym towarzyszy wymachiwanie mieczem. Prawda (-_^) ? No, mają jeszcze trzęsienia ziemi, ale wszystko inne jest kawaii (oprócz zapaśników sumo, choć to w sumie kwestia gustu).

Brzmi znajomo? Pewnie, że tak!

Ilu przeciętnych zjadaczy bułek wie, że to w Japonii powstały pierwsze na świecie gliniane garnki i pierwsza powieść, że Japonki nie są wcale zahukanymi podnóżkami swoich mężów, dlaczego w Japonii więcej jest wyznawców różnych religii niż obywateli i czym są (i do czego służą) klasyfikatory? 

Zapraszam do wspólnego odkrywania Japonii od tych mniej popularnych – ale nie mniej fascynujących – stron. Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.O japonia-info 316 artykułów
Autor nie ma jeszcze żadnych osobistych lub biograficznych informacji na swoim profilu autora.