Poniższy kalendarz japoński zawiera się japońskie święta państwowe, święta lokalne, festiwale (matsuri), okresy tradycyjnie urlopowe oraz inne dni związane z kulturą japońską.

Użyte kolory: dni ustawowo wolne, inne święta, festiwale (matsuri), okresy około świąteczne, sekki (24 dni wyznaczające zmianę okresu w roku), zassetsu (inne tradycyjne stałe dni w roku).

Aktualny czas w Kioto: Trochę się napracowałam, żeby przygotować dla Ciebie ten tekst. Mam nadzieję, że się udało :-) Jeśli Ci się podobało - podziel się ze znajomymi (ikonki poniżej).


Masz pytania? Napisz -> http://japonia-info.pl/kontakt/Dostępne na stronach japonia-info.pl materiały przeznaczone są do użytku prywatnego, tzn. że nie możesz ich wykorzystywać ucząc innych albo zamieszczać na swoich stronach poświęconych nauce japońskiego lub czemukolwiek innemu, umieszczać w zbiorach materiałów do nauki (i nie tylko) ani robić z nimi tego, czego nie chciał(a)byś, żeby robiono z Twoją pracą. No chyba, że uzyskasz moją zgodę. Nie możesz też wykorzystywać ich na profilach społecznościowych bez podania źródła wraz z linkiem.