Japonia doświadcza rekordowych upałów
Japonia doświadcza niespotykanych upałów. Japońska Agencja Meteorologiczna wydała w piątek dla większości prefektur ostrzeżenia, w których przestrzega przed nadciągającą falą niezwykłych upałów.

parasolka - japonia-info.pl

jmsmytaste / Foter / CC BY-NC-SA

Już teraz lato w Japonii zaliczane jest do najgorętszych w historii. W całym kraju temperatury przekraczają 25 stopni Celsjusza, w większości prefektur przekraczając 30, a nawet zbliżając się do 40. Agencja Meteorologiczna ostrzega, że tak wysokie temperatury, połączone z silnym nasłonecznieniem, zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia udarów i innych dolegliwości, w tym zasłabnięć, omdleń, zaostrzenia się chorób serca i niewydolności oddechowych.

Co ciekawe, bazując na doświadczeniach wynikających z obserwacji cykli pogodowych związanych z El Niño (anomalia pogodowa, polegająca na utrzymywaniu się ponadprzeciętnie wysokiej temperatury na powierzchni wody w strefie równikowej Pacyfiku), Agencja prognozowała, że tegoroczne lato w Japonii będzie charakteryzować się przeciętnymi a być może nawet chłodnymi temperaturami.

Niezwykłe tego roczne lato poprzedzone zostało w Japonii równie niezwykłą zimą, podczas której wiele rejonów doświadczyło znacznie wyższych niż przeciętnie opadów śniegu.

ikona wpisu: hisksBądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz