Fest Asia
Portal japonia-info.pl i nasz facebookowy fanpage – Japonia.Nihon – objęły patronatem mediowym Fest Asia. Wydarzenie odbędzie się 25 i 26 kwietnia w warszawskiej Galerii Żoliborz, przy ul. Broniewskiego 28.

Piękne, kolorowe, poskładane z niezwykłą starannością. Mowa oczywiście o sztuce składania papieru, czyli origami. Tradycja ta jest kultywowana w Japonii po dziś dzień. Do składania origami używany jest specjalny papier „washi“ o różnej grubości i fakturze. Składanie to nie tylko zabawa. Origami – uczy logicznego myślenia i rozwija wyobraźnię przestrzenną. Istnieją tradycyjne formy, takie jak: żuraw – co jest symbolem zdrowia i pokoju. Na jego bazie tworzone są inne wzory, np: „łódka, wiatraczek”, „wąż”.

Japonia to również charakterystyczny styl rysowania. Charakterystyczne postacie – duże oczy, smukłe sylwetki. Manga jest respektowana jako forma sztuki. Pierwotnie funkcjonowała w formie czarno-białej. Obecnie odnosi się do japońskich komiksów. Popularne mangi są adaptowane na filmy i seriale anime.

Dowiedzcie się więcej, zapraszamy na Fest Asia, 25 i 26 kwietnia, przyjdźcie, Galeria Żoliborz, ul Broniewskiego 28, Warszawa.

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/1609303959299147/1 Komentarz

Dodaj komentarz