„Dziecko apokalipsy” i „Tharlo” wygrywają 10. Pięć Smaków
People’s Jury 10. edycji Pięciu Smaków główną nagrodę, w wysokości 2500 Euro, przyznało „Dziecku apokalipsy” Mario Cornejo i Monster Jimenez. Wyróżnienie trafiło do „Zwyczajnej rodziny” Eduardo Roya Jr, również z Filipin. Jury NETPAC za najlepszy film festiwalu uznało „Tharlo” Pemy Tsedena.

Główna nagroda festiwalu, w wysokości 2500 Euro, ufundowana została przez Panią Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Magdalenę Srokę.

 

GŁÓWNA NAGRODA PEOPLE’S JURY: DZIECKO APOKALIPSY, REŻ. MARIO CORNEJO, PROD. MONSTER JIMENEZ

„Za pełen ciepła portret tożsamości filipińskiej na tle globalnych, lokalnych i jednostkowych historii, za ukazanie z lekkością, humorem i w przepięknej formie wizualnej złożoności kolonialnych problemów w skali mikro, i za uniwersalizm przesłania i estetyki, przyznajemy główną nagrodę filmowi „Dziecko Apokalipsy” w reżyserii Mario Cornejo”.

Dziecko apokalipsy
Dziecko apoka
lipsy, reż. Mario Cornejo

WYRÓŻNIENIE PEOPLE’S JURY ZWYCZAJNA RODZINA, REŻ. EDUARDO ROY JR

„Za przejmującą fabułę, skuteczną kreację empatii poprzez przemyślane rozwiązania techniczne, i za elektryzujący portret pulsującej upałem i hałasem Manili, przyznajemy honorowe wyróżnienie filmowi „Zwyczajna rodzina” w reżyserii Eduardo Roya Jr”.
Zwyczajna rodzina
Zwyczajna rodzina, reż. Eduardo Roy Jr

NAGRODA JURY NETPAC: THARLO, REŻ. PEMA TSEDEN

„Nagrodę NETPAC otrzymuje film „Tharlo” Pemy Tsendena, za unikalną estetykę i wyjątkowe zdjęcia, tworzące historię o wyobcowaniu i utracie złudzeń.”
Tharlo
Tharlo, reż. Pema Tseden

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

10. edycja festiwalu odbywa się w Warszawie w kinach Muranów i Kinoteka w dniach 16-23 listopada.
Replika: Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu (18-24 listopada).Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz